دلایل پشیمانی مردها از ازدواج در نامزدی

[ad_1]

چه اتفاقی می‌افتد که مردها یک دفعه از دختری که برای ازدواج انتخاب کرده‌اند، کناره‌گیری می‌کنندو منجر به پشیمانی مردها از ازدواج می شود؟ دلایل پشیمانی مردها از ازدواج در نامزدی را در ادامه بررسی می کنیم.

با ویکی روان همراه باشید.

رابطه جنسی

اگر پسری تنها به دلیل نیاز جنسی جهت ازدواج اقدام کرده باشد و نیاز جنسی وی در دوران نامزدی پاسخ داده شود  ممکن است از ادامه رابطه منصرف شود چرا که نیاز وی تامین شده و دلیلی برای زیر بار رفتن مسئولیت نمی‌بیند. و این مورد یکی از دلایل پشیمانی مردها از ازدواج می باشد.

ترس از مسئولیت

گاهی وقت‌ها همه چیز برای نامزد شما ساده و خوشایند و عاشقانه به نظر می‌رسد اما وقتی رابطه رسمی‌ می‌شود، توقعات جدی مطرح می‌شود و پسر خود را در یک شرایط دشوار از نظر اجتماعی و اقتصادی می‌بیند، احساس می‌کند توانایی تشکیل زندگی مشترک را ندارد. احساس تنهایی و ناتوانی بزرگ‌ترین عاملی است که باعث می‌شود یک مرد، از رابطه عاطفی‌اش فرار کند و بخواهد همه چیز را به هم بزند.

ازدواج اجباری

اگر رابطه‌تان رسمی ‌و سنتی شروع شده یا از طریق یک معرف با هم آشنا شده‌اید، احتمال زیادی دارد که پس کشیدن پسر به دلایل پیچیده از جمله نارضایتی اولیه او از این ازدواج نباشد. اگر پسر تحت فشار خانواده تن به آشنایی و نامزدی با دختری بدهد، ممکن است هر جایی از میانه راه پشیمانی سراغش بیاید.

توقع زیاد دختر

معمولا ما انسان‌ها همانطور با دیگران رفتار می‌کنیم که تمایل داریم با خودمان رفتار شود با این امید که آنچه را می‌خواهیم از آنها دریافت کنیم. برخی دختران نیازهای عمیق خود را که برطرف نشده است بارها و بارها در ذهن می‌پرورانند به این امید که مرد رویاهای‌شان سر برسد و این نیازها و آرزوها را برآورده کند. وقتی این اتفاق برای دخترخانم نمی‌افتد و آرزوها برآورده نمی‌شود به این دلیل که حتی اگر یک «آقای همه چیز تمام» هم سر راه خانم قرار بگیرد باز هم کاستی و نقصی در وجودش به عنوان یک انسان دیده می‌شود، آن وقت است که دختر خانم زمین و زمان را به هم می‌ریزد که چرا به دست آوردن عشق واقعی این قدر سخت و دست نیافتنی است و به تدریج آقا پسر که اصلا از ماجرا خبر ندارد به دشمنی تمام عیار تبدیل می‌شود.

برملا شدن واقعیت‌ها

عامل شماره یک قطع هر نوع ارتباطی نداشتن صداقت است. در نظر سنجی‌ها بی‌اعتمادی به طرف مقابل عامل ۵۰ درصد جدایی‌ها بوده است اما بسیاری از مردم درک نمی‌کنند که حتی دروغ‌های کوچک هم به اندازه یک خیانت بزرگ رابطه را به هم می‌زند.

رفتارهای مسموم

بسیاری از زنان نمی‌دانند که باید بگذارند نامزدشان خودش در روند آشنایی پیش برود و به عبارتی برای بودن در کنار همسرش برنامه بریزد چون به این واقعیت آشنا نیستند که مردان به صورت دوره‌ای باید خلوت خصوصی خود را داشته باشند. بعد از ساعت‌ها با هم بودن اگر نامزدتان می‌خواهد به خلوت خود برود نباید آن را به هم بزنید یا بخواهید دائما نامزدتان در ارتباط دورادور با شما باشد.

ازدواج نیاز به درک متقابل دارد

در اکثر موارد خانم‌ها شاکی هستند که آقا به نیازها، درددل‌ها و علایق آنها توجه کافی نشان نمی‌دهند و بسیاری از مسائلی را که برای آنها مهم است فراموش می‌کند. خانم‌ها باید توجه کنند نیازهای اساسی آقایان و خانم‌ها کاملا متفاوت است و آنچه برای زنان نیازی اساسی است برای آقایان در رده‌های پایین‌تر اولویت است.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *